Náš príbeh

Myšlienka našej spoločnosti, venovať sa eko produktom skrsla v roku 2018, kedy sme sa začali osobne venovať viac a viac problematike životného prostredia. Dôvodom zamýšľať sa nad touto témou neboli iba hrôzostrašné ekologické prognózy z odborných prác a magazínov, alebo katastrofický dopad na ekosystém, ktorý môžeme vidieť v dokumentárnych filmoch, ale predovšetkým osobná zainteresovanosť touto témou. Sú oblasti alebo veci, ktoré nemôžeme výraznejšie ovplyvniť, ako jednotlivec, napr. si nemôžeme dovoliť chodiť do práce peši alebo na bicykli, pretože pracujeme v iných krajinách. Nie každému umožňuje zdravotný stav sa z jedného dňa na druhý vzdať každej potraviny, ktorá má živočíšny pôvod. Ale každý z nás môže robiť rozumnejšie rozhodnutia každý deň. Nakupovať menej, recyklovať, odpustiť si dlhý kúpeľ alebo cestu v aute zdieľať s niekým.

Postupne sme zbierali informácie a hľadali šetrnejšie možnosti ako byť viacej ekologickejší. Boli to malé kroky, sme predsa len ľudia. Nikto z nás nedokáže svoju karbónovú stopu udržať na nule, ale to neznamená, že je zbytočné sa o to aspoň pokúsiť. Inšpiratívna myšlienka: „Keby si každý človek povedal, že jeden človek nedokáže urobiť zmenu, zmena by nikdy nenastala“, je ukážkou, ktorá sa dá použiť v mnohých príkladoch. A my sme sa pokúsili urobiť tú zmenu a byť tou zmenou.

Najväčší posun nastal po návšteve ázijských krajín, kde sme reálne videli aplikáciu prírodných materiálov v širokom spektre bežného života a vyžívať ich ako alternatívu k tak u nás bežne používaných plastov. Po rozhovoroch s domácimi obyvateľmi sa náš nápad a zámer začal pomaly formovať. Práve preto vám ako firma Ekomahaus prinášame možnosti, pri ktorých si nemusíte niečo odpúšťať na úkor životného prostredia. Stále si môžete vychutnať drink v kaviarni, jedlo z donáškovej služby, mať krásny farebný riad doma alebo si odlíčiť tvár. Niektoré z týchto činností sú úplne bežné, ale málokedy sa zamyslíme nad ich dopadom. Práve preto je jediným rozdielom, že naše produkty majú pozitívny dopad na životné prostredie, sú 100% rozložiteľné, ekologické a aj kompostovateľné.

Pomôžte nám byť tou zmenou, ktorú naša planéta potrebuje a urobte s našimi produktami správne                     eko-rozhodnutia. Naša ponuka je široká a stále sa snažíme nájsť nové inovácie, ktorými môžeme urobiť vaše domácnosti zelenšie. Veď koniec koncov, všetok úspech začína malými krokmi.


Prečítajte si o nás na iných stránkach!

vsetko.info - katalóg webstránok