Prečo nakúpiť na Ekomahaus.sk

Prvotným záujmom a podstatou myšlienky podnikania firmy je primárne využiť prírodne zdroje materiálov v širokom spektre bežného života ako náhradu každodenne používaných plastov a to v čistej podobe bez dodatočnej uhlíkovej stopy. Týka sa to najmä obnoviteľných a z hľadiska produkcie ľahko udržateľných a nenáročných produktov fauny. Medzi naše používané prírodné materiály patrí predovšetkým bambus, trstina, vietnamská tráva, ryža, cukrová trstina, kokosová a arecaová palma.

Ako relevantný materiál, ktorý je pre našu firemnú ideológiu ešte akceptovateľný a teda s obdobným dopadom na prírodu, považujeme aj využitie druhotných materiálov, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt pri spracovaní primárnych zdrojov. Týka sa to najmä ľahko a energeticky nenáročne spracovateľných materiálov. Medzi ne patrí najmä kokosové vlákno a orechová drvina z jeho plodov, spadnuté listy palmy areca, vlákna cukrovej trstiny, zrnové šupky a poškodené zrná ryže, manioková a celulózová drvina.

Materiály, ktoré sme vylúčili z portfólia našej firmy sú samozrejme plasty akéhokoľvek druhu a taktiež PLA bio-plasty. PLA bio-plasty boli určitým spôsobom dilema, pretože spĺňajú kritérium ekologickej degradácie, avšak ich výroba je spojená so značnou energetickou náročnosťou a nedokážu plnohodnotne nahradiť svojím mechanickými a fyzikálnymi vlastnosťami svojich prírodných konkurentov.

Voľba prírodných materiálov je jednoduchá – takmer nulová uhlíková stopa v prirodzenej estetickej kráse. Tieto materiály majú vo viacerých hodnotiacich kritériách zrovnateľné alebo dokonca lepšie úžitkové vlastnosti ako ich plastový alebo PLA konkurenti, či už je to pevnostná, tvarová a teplotná stabilita. Veľkou výhodou je 100% biodegradovateľnosť vo veľmi krátkom čase a to max. 60 dní. Túto preferenciu treba brať do úvahy najmä pri porovnaní s PLA bio-plastami. Tie sú síce rozložiteľné avšak iba v priemyselných kompostárňach a to z dôvodu zvýšených nárokov počas procesu rozkladu.

Ako sme už spomenuli, vyžitie druhotných materiálov naša firma podporuje nielen kvôli ich ekologickej biodegradovateľnosti, ale predovšetkým z nasledujúcich dvoch dôvodov. Prvým z nich je, že spoločnosti, ktoré ho tvoria pri výrobe ako vedľajší produkt, ho vnímajú veľakrát ako odpad. Druhým a nie zanedbateľným dôvodom je, že jeho ďalšie spracovanie do podoby finálneho produktu si vyžaduje už iba minimálnu energetickú a materiálovo – technologickú podporu.

Možnosti platby

  • dobierka (hotovosť, kartou)
  • platobná karta online
  • ✔ platobná brána online
  • ✔ klasický bankový prevod
  • ✔ PayPal

Možnosti doručenia

  • ✔ doručenie kuriérom na Vašu adresu
  • ✔ doručenie na výdajné miesto Zásielkovne

Doručenie zadarmo

  • ✔ pre všetky objednávky aspoň za 59 €
  • ✔ pre menšie objednávky už za 2,99 €